Вітаю всіх вчителів математики! У моєму блозі ви зможете знайти корисну інформацію для вас та вашої щоденної роботи. Надсилайте свої власні матеріали, розповідайте про події, які відбуваються у ваших школах і вони будуть опубліковані. Щоб отримати доступ до папок та файлів, зареєструйте, будь ласка, власний акаунт, або ввійдіть, якщо ви користувач Google. Сподіваюсь на підтримку, влучні коментарі та зауваження. Також для донатів на підтримку роботи автора, функціонування блогу та придбання власних розробок картка Приватбанку 5168 7456 7880 4755


PISA

 

Міжнародна програма з оцінювання освітніх досягнень учнів (англ. Programme for International Student Assessment, PISA) — міжнародне дослідження, координоване ОЕСР. Його метою є отримання порівнюваних даних про рівень знань і вміння їх застосовувати на практиці учнів, віком 15 років, з метою підвищення якості викладання і організації систем освіти. Програма PISA була заснована 1997 року. PISA оцінює навички і знання, важливі з точки зору проблем, перед якими 15-річні постануть в їхньому дорослому житті. У дослідженні PISA виділяє три основних напрямки: читання і інтерпретацію, математики і знання в галузі природничих наук. Опитування проводиться кожні три роки. Перше дослідження PISA було проведено у 2000 році: в ньому взяли участь 265 тис. учнів з 32 країн світу, в тому числі 28 країн ОЕСР. В дослідженні 2003 року взяли участь 42 країни (понад 275 тис. учнів), в тому числі в усіх країнах ОЕСР. У дослідженні 2006 року взяли участь 56 країн, 2009 року — з 64 країн.
          2018 року Україна вперше взяла участь у цій програмі. PISA-2018-Україна включає інформацію про успішність українських 15-річних підлітків, які у квітні – травні 2018 року складали 2-годинний тест із читання, математики й природничо-наукових дисциплін.
     В 2022 році Україна вдруге взяла участь в основному етапі PISA. Внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну (з 2022) збір даних відбувався не у квітні-травні 2022 року, одночасно з іншими країнами, а у період з 03 по 26 жовтня 2022 року. Для участі в основному етапі PISA-2022 було відібрано заклади з 19 регіонів України. Вибіркою через безпекову ситуацію та неможливість доступу на тимчасово окуповані територію не було охоплено Донецьку, Харківську, Луганську, Запорізьку, Херсонську та Миколаївську області, а також Автономну Республіку Крим та місто Севастополь. Національний звіт опубліковано в 2023 році.
    Графік проведення PISA 2025 в Україні передбачає проведення тестування та анектування в 2025 році, оприлюднення звіту в 2026.

     Нам, вчителям, варто використовувати завдання PISA з математики на уроках, щоб продемонструвати учням рівень компетентнісних задач у світі, готувати їх до вміння розв'язувати такі типи завдань. Тому пропоную матеріали зібрані з вільного доступу через Інтернет для підготовки до PISA.





Немає коментарів:

Дописати коментар